zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Film Aerodroma Beograd o tome što je napravio Vinci

Aerodrom Beograd je napravio film o tome kakav je bio prije dolaska Vincia i danas, tj. što je sve Vinci napravio:

https://www.facebook.com/reel/821409020280114

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Aerodrom Beograd

74 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

WiFi je ocajan, negde ga ima, negde nema… A u Lisabonu isti Vinci, net je perfektan. Nema zone za pusace, onaj Leba i kifala (Hleb i kifle) na mestu stare pusacke zone, odvaljuje sa cenama, uveli su standardno neudobne klupe na centralnom mestu, a ranije su bile tapacirane. Staze za brzo kretanje su smejurija. U povratku se hoda (natovareni) kilometrima jer se prvo ide gore, pa okolo, pa nazad..ko je to smisljao nikad mi nece biti jasno.. a obicno teglim vina, sireve i te gluposti koje su zajedno teske za nosenje. Nema ekrana sa brojevima da se zna na kojoj traci se istovaruje prtljag, nego trcimo kao muve od jedne do druge pa nadalje, pa unazad..pa gledamo u horoskop, pa nekako do nase trake… A ako uvedu voz na “samo” pola ili kilometar od zgrade aerodroma, ja ne znam… mislim da bi imali najgluplji pristup ikada..ali realno to vise nije do Vincija nego drzave. No, ne bi skodilo da se dogovore, pa da je stanica ispod zgrade ili vezana tunelom kao na Fiumicinu.. Ali suma sumarum, ima gluposti, daleko od odlicnog aerodroma.

Letim od 1983g samo pohvale za sadasnje stanje a primedba je jedna i realna previse ste komercijale postavile dajte smanjite ostavili ste zbog kojekakvih lokala vrlo malo prostora za putnike eto i jedino mesto za pusace i to ste zatvorili a otvorilu pekaru mislim pogresno

Провео три године на реконструкцији писте , паркинга итд

Наши камиони на асфалтирању пусте 0.17

Prva zamerka je kad uđete u zgradu aerodroma, nemate kafića ili restorana gde možete sesti, popiti ili pojesti nešto (imate jedan kafić koji je katastrofalan u zgradi i walter na mestu starog borika), video sam pre dva meseca u novom terminalu da se priprema otvoriti kafeterija, ne znam jel otvorena.
Prostor oko pasoške kontrole je katastrofalno osmišljen, stvarno mi nisu jasni projektanti aerodroma. Ako proširuješ kapacitete aerodroma, onda treba da proširiš i protok na pasoškoj kontroli. Kad je gužva, na odlascima ljudi stoje čak na stepenicama, nedaj bože da neko nekog gurne popadali bi svi ljudi i nastale bi ozbiljne povrede. Pozdravljam instaliranje e-gejtova, mnogo je brži prolaz i trebali bi razmišljati o proširenju kapaciteta, na ulazu i izlazu. Tranzitni prostor je malo druga priča. Moje lično mišljenje je da je sasvim korektan, imate sve potrebne sadržaje od restorana, kafića, pekara, raznih prodavnica… nije najidealniji ali nije ni katastrofalan kako pojedinci komentarišu.

Sama zgrada i usluge koje pruza su gore nego pre . Mozda su povecali kspacitet aerdroma sto se tice aviona ali putnici se osecaju manje ugodno nego pte. Imam utisak da se i btoj loksla i usluga smanjio u odnosu na pre

Ma dajte molim Vas… Ne sirite dezinformacije, da ne kazem ne lupetajte. Letim bas cesto i aerodrom je vise nego korektan.

A zasto samo korektno? Zasto nekada ne mozemo da kazemo vrhunski, odlicno ? Stalno neki fazon, moglo je i gore.. i ja letim cesto pa opet ne mogu da se otmem utisku da je to moglo i moralo biti mnogo bolje. Das profitabilni subjekt (koji je pritom i strateski objekat jedne drzave ) u koncesiju i naravno da ocekujes nesto konkretno. Ne ocekujes bas da u modernizaciju spada lakiranje zastitne ograde (parking) od starog terminala , mušema izmedju t1 i t2 sa onim nakaradnim natpisom naziva aerodroma, rasveta na dolascima u rangu seoske autobuske stanice….u pravu ste, jeste samo korektno i nista vise od toga…

Utisak vam je potpuno pogrešan.

Evo ja ne znam sto da Vam kazem, zaista. Razmisljao sam se da li da uopste komentiram, jer mi se cini da pricamo o totalnom suprotnim stvarima. Naime, toliko letim iz aeorodroma YU regije da vjerovatno vise od mene lete samo piloti i stjuardese, no to svakako nije tema. Moguce da sam ja zadovoljan u zivotu pa na stvari gledam drugacije. BEG svakako da ima svoje nedostatke, ja bih rekao najvise onaj haos oko samog aerodroma (citaj smece na svakom koraku), ponekad ne tako visoka razina higijene, smrad u toaletima i to bi bilo to. Da hocu jos nesto subjektivno da dodam, rekao bih previse srpskog neukusa kod Carine i GP, poneki neljubazan i neugledan sluzbenik i to je to. Sve sto Vi navodite je zapravo sasvim na mjestu! Ja ne znam kako je moguce da se sada putnik osjeca manje ugodno nego prije?! Neusporediv mi je recimo po kvaliteti usluge sa ZAG, ali nikad ne sticem dojam koji Vi imate. Prije bih rekao da Vas muce neke druge stvari u zivotu. No, ko sam ja da Vam sudim. Svako dobro zelim

Bravo ! Lepota je u oku posmatrača, a ovi hronični depresivci koji su svojom životom nezadovoljni, u svemu vide problem, sem u sebi samima.

OT: Na danasnjoj press konferenciji povodom drugog baznog aviona na MAT,Žilić je najavio da ce i 3 bazni avion doci do kraja godine.Znamo za njegove provale ali eto…

MAT? Matadi Tshimpi Airport u DR Kongo? Pa kakve to veze ima sa regijom, pobogu?!

Tuzlaci tako nazvali svoj aerodrom umjesto TZL

Pa kako da ga zovemo?Međunarodni Aerodrom Tuzla(MAT),šta je sporno?

Kako se radikalizuju, ne bi me cudilo da ga prozovu SAH-MAT

Nadamo se da se to i ostvari. Nije baš sve što je rekao izvalio.

mislim da bi puno bolje bilo i za Beogradski i za Zagrebacki aerodrom da su se samostalno razvijali bez koncesionara !
Nadam se da nece i Crne Gora napraviti takvu gresku

Alene sta se desava sa aerodromom Banja Luka? Prica se da je izbila svadja izmedju vas i menadzmenta oko love.

Pa što nema članaka o Banja Luci?

Sta je sa novim linijama koje ste najavili? Vracate li lovu ako od toga ne bude nista?

Hocemo

Novi dan je. Pozdrav

Sem sto brojevi opako padaju.

Da li su objasnili u filmu zašto se izgled aerodroma danas značajno razlikuje od rendera koji su objavili kada su odbili koncesiju?

Vaš amonizitet prema JU, BEG i Srbiji je neverovatan. Smanjite malo doživljaj. Pokušajte da folirate objektivnost i kvazi analitičko posmatranje stvari.

Gde su komercijalni sadržaji?
Prikazan je Duty Free Shop čiju rekonstrukciju finansira zakupac Dufry!
Rent a car i dalje u kontejnerima kod garaže.
Sramno predstavljanje investicija, koje su apsolutno mogle biti finansirane i bez koncesije aerodroma i to kažu svi stručnjaci ekonomisti koji su imali uvid u finansijske izveštaje aerodroma.
No ne znam za koju ciljnu grupu SNS eksperti filmski predstavljaju tzv. razvoj.
Usput gde je Kovačevićka?

Sve je čista kozmetika. Koncesija je promašaj

Možda je aerodrom mogao sam da finansira dve, ali se zaboravlja da Vinči plaća godišnju naknadu, a i da je isplatio nekoliko stotina miliona na ime dobijanja koncesije. Taj novac + investicije čini da je ovo znatno bolje od onoga što se predstavlja.
Da li je i Lisabon pogrešio dajući aerodrom Vinciju u koncesiju? I čitav niz drugih primera!

Poredili smo naknadu, prihode i to što su oslobođeni poreza na imovinu … i čist gubitak za državu ali ne i za privatne interese.

Bila je prilika da se napravi landmark Beograda i Srbije, ovako smo dobili jednu jeftinu improvizaciju koja je i te kako mogla bez koncesionara. Ajde na stranu upitni kvalitet i estetika…render pokazivao Amazoniju usred aerodroma a dobili korov i djubre. Naravno, onaj ko kontrolise koncesiju se ne mesa u svoj posao jer lova kaplje… O lokalima koji se “otvaraju” godinama ne vredi pricati….

Uzeste mi reč iz usta. Dodao bih još i neljubazno osoblje, pisoare bez vode koji bazde, pokretne trake koje uglavnom ne rade, vrata za ulaz i izlaz iz zgrade zamandaljena pa moraš u zig-zag, pušačke kabine kojih nema…

Eto, kad je neko glup, a toga nije svestan. Vrata u zig-zag iliti cik-cak, namerno se tako ostavljaju kad je hladno (ili pretopili), da bi se sačuvala temperature unutrs bolje i to je tako na svakoj zgradi koja ima dupla vrata evo ovde u prestonici EU Briselu. Prvo se malo obrazujte i u ogledalu pogledajte, pa onda kritikujte.

A sve drugo sto je gospodin naveo? Neljubazno osoblje? Pisoari neuredni, navodno bez vode? Pokretne trake vise izvan nego u funkciji? Nemanje pusackih kabina u zemlji koja dimi na svakom cosku?

a cuj…

Jel su napisali u filmu da su gradili bez građevinske dozvole, pa sada shodno nemaju upotrebnu što sprečava restorane i prodavnice da se otvore?

Novi Sad stanica in the making

Od čega su pošli kad se pogleda film nije toliko ni loše šta su uspeli napraviti.
Nažalost mnogi materijali ili opreme su lošeg kvaliteta i već su pokvareni posle samo par godina.
Trebalo je napraviti potpuno novi terminal a ne budžiti ovaj terminal koji pokazuje svoje poreklo iz 60tih kad avio saobraćaj je bio potpuno drugačiji.

Терминал један је из 1962, а Терминал 2 (знатно већи и савременији) је из раних осамдесетих.

To van je sve vuciceva propaganda. Nista to nije tacno

U prevodu, aerodrom i ne postoji, to Vučić kaže.

Tako je. Sto bi zlonamjerni rekli, Vucic je 10-0 u pravu.

I onda kazu koncesija je losa…

Sasma sigurno, samo ostaje pitanje je zašto većina ide u koncesiju?

Ali svakako ne toliko loša kao u Zagrebu

A zagrebacka?

Ova je bome bila dobra

Da Beg nema AirSerbiu (koja radi dobar posao) tada bi se vidjela koncesija sto i je – bezveze. I bas zbog jake AirSerbie imalo bi neusporedivo vise smisla zadrzati aerodrom u nacionalnom vlasnistvu.

Pa aerodrom je u vlasništvu Srbije. Koncesija nije prodaja vlasništva, već praktično “najam” na određeno vreme. Elementarno znanje nedostaje, al se komentariše i kritikuje.

Koncesija je skidanje gaca. Vi kad potpisete koncesiju za nesto, recimo meni, vi se toga odricete i dajete meni da time upravljan kako ja hocu, po isteku koncesije moram vam vratiti imovinu u stanju kako pise u ugovoru. Ali… Ali, dok je meni u najmo mogu sto hocu i tomi ne mora bit u vasem interesu nego u mom.
Vi branite komcesiju kako hocete, i iz samo vama poznatih razloga, ali na koncesiji su se nakrali oni koji su taj ugovorpotpisali a vi tu solite pamet jer 1: sendvic, 2: ponos. I jedno i drugo je bezveze.
I da, umjestu u nacionalnom vlasnistvu trebao sam rec u nacionalnom ili lokalnom upravljanju al i onda bi nasli nesto jer kritiziram sam smisao koncesije.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!