Europski aerodromi su u II. mjesecu imali 61% putnika u usporedbi sa II. mjesecom 2019. Pritom su aerodromi Europske Unije imali 58,7%, a aerodromi nonEU 82,9%. Najbolji rezultat u regiji imala je Priština koja je imala +13% više putnika nego 2019, pa BiH (95%) i Hrvatska (71,1%). Lošije rezultate su imali Srbija (66,1%), Makedonija (64,2%) i Slovenija (samo 36,1%).
Top aerodromi Europe su Istanbul IST (3,5 milijuna putnika), Paris CDG (2,9), Madrid (2,9), London LHR (2,8), te je na 5. mjestu Amsterdam (2,7 milijuna putnika).
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb) foto: Aerodrom Istanbul
Dodje Ryanair sa par baziranih aviona i prosek u Hrvatskoj bude 71.1%!!! 😂😂😂 koliko je u stvari lose bilo stanje 2019. i ranije.
Isto vazi i za BIH u kojoj 2-3 dnevna leta Wizza u Sarajevu dovedu prosek na nivou drzave cak do 95%!
Ryanair je već odavno trebao biti u Zagrebu. Zagreb je godinama bio bez LCC i po tome je bio zadnja zračna luka u Europi. Hvala bogu da se to promijenilo.
Ali neka su se genijalci na ovom portalu na sva zvona raskokodakali da EU i ostatak Europe više nemaju različit broj putnika i da ostatak EU nema veći postotak u usporedbi sa 2019.
Evo sada su ih podaci demantirali. I sada je vidljivo da je beogradski broj putnika to losiji od zagrebackog jer je trebao biti bolji od njega posto je Beograd nonEU.
Naravno da je Zagrebu lako bilo da „odskoci“ kad dobio u 2021. bazu LCC. To samo znaci da ste do 2019. bili dno dna te da vas par baziranih aviona lako vine u „nebesa“. Naravno u nebesa na vasem nivou jer lako je kur*iti se od nista napraviti makar nesto.
Zagreb je sada smo došao na nivo koji je imao Beograd (3 LCC aviona). Više treba brinuti zašto Beograd sa istim brojem baziranih LCC nije postigao takav rezultat.
Zato jer se na aerodromu Beograd štite sva moguća” prava” AS! AS se forsira maximalno uz ogromne vidljive i “ ne vidljive” benefite!! To je jasno kao dan i to može da vidi svako sem onoga ko to ne “ želi” da vidi.
Da to je evidentno.
A to je tako tipično, zar ne?