Air Canada će otpustiti 400 radnika u upravi, što je 1% radne snage. Kompanija je izjavila da želi napraviti efikasniju i jeftiniju upravu, kako bi novac koji će uštedjeti na plaćama mogla usmjeriti drugdje.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Air Canada
Čemu uopće toliko radnika u upravi? Nadam se da će OU popratiti ovaj trend. Svaka čast operativcima, serviserima, posadi, ali kad sami sebe ne mogu isplatiti uprava mora letjeti van.
“Kompanija je izjavila da želi napraviti efikasniju i jeftiniju upravu, kako bi novac koji će uštedjeti na plaćama mogla usmjeriti drugdje” – USMJERITI U BONUSE 😀
Kao i uvek😁
Stvarno sam mislio da je pogreska pa sam isao Googlati, ali stvarno – Air Canada ima 35.700 zaposlenika. Kako pobogu? Croatia niti 1000. Ne insinuiram da je Croatia podzaposlena, ali ocito moram malo vise procitati o Air Canadi.
Možda zato što imaju 47 milijuna putnika, što je 30 puta više od Croatie i 353 aviona što je 25 puta više od Croatie.
Ovo je standardan potez koji se radi pred godisnji izvestaj jer izgleda profit nece biti bajan ove godine. Imali su strajk, a i ogroman pad putnika na transborder letovima.
Jako poređenje , svaka čast 😶
Jel to 1% na konto što može AI da uradi??
Ne znam. Nisu napisali.
Vise je na konto da su u zadnjih godinu dana zaposlili 1400 ljudi, da su imali strajk i da je pao broj putnika ka Americi.
Ima smisla.
Nećete vjerovati, ali UI stvarno može odraditi hrpe uredskog posla (i ne samo uredskog), uključujući i onog smislenog i nipošto “uhljebničkog” i, nažalost, stradaju vrijedni ljudi ni krivi ni dužni, a što je najgore ti isti ljudi, posebno ako su prešli neku godinu, teško da će se moći prekvalificirati u nešto što će biti poželjeno na tržištu rada. Bojim se da ćemo i nadalje biti svjedoci ovakvih dramatičnih događanja jer će UI svakako napredovati i granati se po brojnim domenama ljudske aktivnosti… Za primjer ću vam navesti ono oko čega smo se znali često sporiti, a to je kontrola zračne plovidbe. U toj domeni pod hitno uvesti UI. Nisam ljubitelj iste, no u poslovnom sam se smislu osvjedočio kako to đubre učinkovito funkcionira.
AI je izrazito neprecizan, i u marketingu radi pizdarije, i gdje ljudi samo pobrsno konzumiraju sarrzaj. Ne-pregledan uradak od AI je toliko vidljiv na poslovnom sastanku da sam osoobno otpustao ljude zbog ovoga, ali i otkazivao poslove zbog istog.
S druge strane, da zamjenjuje ono sto je nekad bila makronaredba u excellu, ajde, moze, a da bi bilo koristi od AI u zrakopovstvu… Nije jos tehnologija spremna za to, vise bi smisla imo zatvoreni program.
Prvo United, pa AC
Aha