I konačno je i zadnja država Bliskog Istoka otvorila svoj zračni prostor, Kuvajt. Letovi su krenuli u nedjelju 26.4. Letove su obnovili i Kuwait Airways (17 linija) i Jazeera (9 linija). Obije kompanije su tijekom rata operirale iz saudijskog Dammama koji je 4 sata vožnje udaljen od Kuvajta, te će i dalje operirati od tamo dok se sve operacije u potpunosti ne obnove iz Kuvajta. Tijekom rata dronovi su više puta pogodili Aerodrom Kuwait i to u terminale 1 i 2, te tankove goriva.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Kuwait Airways
Jazzera je na početku letjela iz Al Qaisumah-Hafar (Al Batin Airport KSA) tek poslje iz Dammama.
Ne prvo je letjela iz Dammama, a onda je otvorila i ltove iz Al Qaisumaha. Imate članak o tome na zamaaero.
10 ožujka prvi let je bio iz Al Qaisumaha, tek poslje Dammam
Imate članak na zamaaero kada su pokrenuli letov sa Al Qaisumaha, a kada sa Dammama.
Ja ne mogu naći clanak na Zamaaero, ali gospodinove info sam provjerio i one stoje.