Oko 5% izgubljene prtljage se nikada ne pronađe. Nakon 21 dana kompanije prestaju tragati za prtljagom. Takva prtljaga se u većini država ili daje na aukciju (kupuju obični građani ili specijalizirane osobe za takvu kupnju), ili pak u humanitarne svrhe.
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Aegean
Lepo AirTag u kofer i mirni ste.
E da.
Kako se izgubljena prtljaga koja se “nikad ne pronađe” daje na aukciju ili štogod već…?
Pise u clanku
Da smanjite verovatnoću da vam prtljag ne završi u gorenavedenih 5%, ime i trlefon zakacen sa vanjske strane je bitan, ali ne na istoj drsci gde kace i bar kod. Ostavljanje kucne adrese na istom je poziv da vam posete kuću dok ste na odmoru.
Takodje insistirate, sto u većem broju slučajeva rade u evropi sli ne u americi, je da onaj jedan mali odrezak bar koda zalepe negde na torbu u slučaju gubitka velikog bar koda.
Ako imate iPhone, Airtag vam postaje najbolji prijatelj.
Dodao bih samo – uvek poskidajte stare barkod nalepnice sa prtljaga, odmah posle leta. Ako ostavite stare nalepnice, to može da zbuni sistem za automatsko sortiranje prtljaga i da poveća šanse da vam kofer završi negde drugde.
Da točno.
Pa nije bas da je airtag za iphone jedina opcija. Ima tagova i od drugih proizvođača koji su itekako pouzdani, a visestruko jeftiniji.
Imate li preporuke, jer airtag ne radi efikasno gde bluetooth nema domet i iphone nije popularan, imam lični primer iz Egipta
I koja onda korist?
Prtljag se pojavio, ali od trenutka kada sam predao isti do trenutka do kada je usao u avion (verovatno jedan od putnika je imao iPhone) ni traga ni glasa 🙂