zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Gdje su avioni ECA

ECA-European Coastal Airlines je bila mala kompanija u njemačkom vlasništvu koja je hidroavionima htjela povezati jadranske otoke i obalne aerodrome (jedna linija je letjela i za Zagreb). Kompanija je sve to napravila ekstremno traljavo, frekvencije su bile glupo razbacane, konekcije su se mimoilazile za po pet minuta, linije su bile nelogične i nije čudno da su vrlo brzo bankrotirali nakon samo dvije godine (2014-2016). Njihovi avioni su danas:

  • DeHavilland Canada DHC6 Twin Otter (9A-TOA) od V/2014 do VIII/2016, nakon čega je bio u švicarskom Ruag Holdingu, pa u španjolskom Mediterranean Coastalu i Isla Expressu gdje je prizemljen.
  • DeHavilland Canada DHC6 Twin Otter (9A-TOC) od VI/2015 do VIII/2016, nakon čega je bio u irskom Montrose Globalu, pa na Maldivima u Trans Maldivianu, Sonevi i Manti gdje još uvijek leti iako je star 57,7 godina.
  • DeHavilland Canada DHC6 Twin Otter (9A-TOB) od VIII/2015 do VIII/2016, nakon čega je bio u švicarskom Ruag Holdingu, pa u američkom SKS Airwaysu gdje još uvijek leti iako ima 55,6 godina
  • DeHavilland Canada DHC6 Twin Otter (9A-TOE) od V/2016 do VIII/2016, nakon čega je bio u švicarskom Ruag Holdingu, pa u Mediterranean Coastalu i Isla Expressu gdje je prizemljen
  • DeHavilland Canada DHC6 Twin Otter (OY-NSA) od V/2016 do VIII/2016 iako nije letio u Hrvatskoj nego je preko ECA letio za norveški NORDIC Seaplanes, pa je bio u maldivijskom Trans Maldivianu gdje još uvijek leti iako ima 46,8 godina.
  • Kompanija je vrlo kratko vrijeme imala i šesterosjed Lake LA-4-250 Renegade (9A-DLA) koji se 25.6.2015. srušio kod Kaštel Štafilića i ubio 2 putnika, te je treći bio teško ozlijeđen.

 

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Branko Vedriš

16 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Znaci vecina tih aviona i dalje leti, njima su dobri, nama nisu bili dobri ?.

Imali su injedan Gruman Goose koji nije bio za prijevoz putnika vec za privatne svehe ECA

9A-TOA nosi registraciju 9H-PALMA i nije prizemljen

propali su kad se ispostavilo da im pristanista ne zadovoljavaju uvjete

Šteta baš jer Jadranski otoci baš trebaju takav prevoz.

U Hrvatskoj možda jedan takav avion za neke eksluzivne čaretere i to samo leti…. Neki Cessna Caravan ili Daher Kodiak može to zadovoljiti
Krratka sezona, puno turista dolazi kolima, vremenska dobit za neke otoke minimalna.
Maldivi ili zapadna Kanada su totalno druga priča.

Pa bio je jedan Caravan najavljen preko neke hotelijerske firme, šta bi sa tim?

Kao javni promet uz drzavne subvencije isplativiji od brodova. Npr veliki brod zimi ide do Lastova sa 4 putnika,mislim da bi maleni hideokrilac bio jeftiniji. Dakle udaljeni,slabonaseljwni otoci.

Kako onda objasnjavate brdo letova iz Vancouvera ka otocima, čak i ako izuzmemo let za Viktoriju.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!