Malaysian dodaje Zagreb i Sarajevo u code-share Qatara
Malaysian je dodao svoje codove na Qatarove letove za Sarajevo i za Zagreb. Prisjetimo se da je krajem tisućljeća Malaysian letio Kuala Lumpur-Beč-Zagreb sa Boeingom 777.
Htjeli su oni ne samo prvo sletit u Zagreb nego letjet samo KL-Zagreb, bez Beča, odnosno odvojeno od Beča. Punjenje aviona je bilo fenomenalno a omjer putnika je bio 80 % iz i za Zagreb a 20 % iz/za Beč. (Da se ne bi dobio dojam da tvrdim da je Zagreb jači i bolji od Beča, Beč je imao još MH letova za KUL.) Ali činjenica je da se Zagreb punio perfektno, čak i uz slijetanje u Beču. E, sada na Vaše pitanje odnosno vrlo logičnu i opravdanu konstataciju: Malaysian Airlines aplicirao je hrvatskom regulatoru da mu odobri NONSTOP letove Zagreb-KL ali je POLITIKA (o kojoj se ovdje ne smije pisati jer je ovo zrakoplovni portal) ODBILA Malaysionov zahtjev i uvjetovala liniju međuslijetanjem, kako bi demotivirala potencijalne putnike i preusmjerila ih na one za čije interese radi, Deutsche Lufthansa Gmbh. Iz istog razloga Croatia Airlines nema avion dugog doleta i ne leti najprofitabilniji tip operacija za koji iz Hrvatske itekako ima potrebe, potražnje, interesa i mogućnosti, long-haul. Pozdrav iz Rijeke.
Pa nije letio ni T’way pa je prvo došao u Zagreb. I to uglavnom ili samo za Korejance. A Malaysian može s 1 stopom isto kao Qatar i Emirates/Flydubai dovoditi u Zagreb i turiste i dijasporu iz Australije i JI Azije kao i lokalno. Naravno ne tvrdim da će se MH uopće vratiti u ZAG niti da će to biti jedna od prvih destinacija u Europi ali ne bi tako kategorično tvrdio da se to neće desiti jer ne lete za Pariz ili Beč
Hm, bi li prošlo da npr Croatia uzme jedan A330 u lease i leti takve linije? Posebno sada kada ima more stranih radnika iz Malezije, Tajlanda, Filipina…
Iz Malezije ima više turista nego radnika. Ima i dosta naših turista za JI Aziju. A da ne govorimo o Kini, Koreji i Japanu i njihovim turistima u Hrvatskoj. Pa potencijalni transferi iz i za Austrsliju/NZ, što turisti što iseljenici. Ali definitivno najjači promet mogao bi biti sa SAD, s transferima sa cijelog Balkana, možda i šire, i ogromnog tržišta Indije, te sa cca 700.000 turista iz SAD koji godišnje posjete Hrvatsku. Croatia Airlines mogla bi uposliti i profitabilno puniti 3 do 5 širokotrupnih aviona na 6 do 10 destinacija u Sjevernoj Americi i Aziji ali umjesto toga uzima se u najam najskuplji i najgori regionalni avion kojim će se i dalje puniti i avioni i džepovi Deutsche Lufthansa Gmbh. Za mene je to veleizdaja, a Vaše snove /ideje o 330-ci možemo i Vi i ja objesiti mačku o rep
Jasno dolazaka širokotrupca predumijeva smijenu nesposobne uprave, prave valove, konekcije, feeding linjije, daleko više linija za Europu i Sredozemlje, te daleko veći hub.
Malaysia je imala predstavnistvo u Zagrebu. Na Strosmayerovom trgu .
Code-share karte uglavnom preskupe, obicno postoje i jeftiniji i jednostavniji nacini doci do neke destinacije a da nisu code-share letovi.
Zar ne bi bilo logicnije da su letjeli Kuala Lumpur-Zagreb-Bec. Zagreb dode prije geografski na toj putanji
Naravno da ne. Imati 1stop iz Beča nikako nije motivirajuće, poglavito uz konkurenciju koja je letjela nonstop (Lauda).
Htjeli su oni ne samo prvo sletit u Zagreb nego letjet samo KL-Zagreb, bez Beča, odnosno odvojeno od Beča. Punjenje aviona je bilo fenomenalno a omjer putnika je bio 80 % iz i za Zagreb a 20 % iz/za Beč. (Da se ne bi dobio dojam da tvrdim da je Zagreb jači i bolji od Beča, Beč je imao još MH letova za KUL.) Ali činjenica je da se Zagreb punio perfektno, čak i uz slijetanje u Beču. E, sada na Vaše pitanje odnosno vrlo logičnu i opravdanu konstataciju: Malaysian Airlines aplicirao je hrvatskom regulatoru da mu odobri NONSTOP letove Zagreb-KL ali je POLITIKA (o kojoj se ovdje ne smije pisati jer je ovo zrakoplovni portal) ODBILA Malaysionov zahtjev i uvjetovala liniju međuslijetanjem, kako bi demotivirala potencijalne putnike i preusmjerila ih na one za čije interese radi, Deutsche Lufthansa Gmbh. Iz istog razloga Croatia Airlines nema avion dugog doleta i ne leti najprofitabilniji tip operacija za koji iz Hrvatske itekako ima potrebe, potražnje, interesa i mogućnosti, long-haul. Pozdrav iz Rijeke.
Ja sam tri puta letio tom linijom i broj putnika iz Zagreba je bio oko 60%. Dio je izašao u Beču jel su imali petu slobodu za let Zagreb-Beč.
Interesantno. Iz Beograda imaju codeshare vec skoro 2 godine.
Točno sam znao da će ići ovaj komentar iz Srbije 🤣🤣🤣
Pa ne bi bilo da je Autor u startu napisao da imaju i code-share na DOH-BEG. No ovako…
Naravno, kompleksaši nikad ne spavaju.
A šta je problem napomenuti? Ja sam se baš zapitao imaju li codeshare za Beograd
Eh bilo bi super da se Malaysian vrati u Zagreb…
Bilo bi, ali to se neće desiti.
Ja se nadam što prije.
Neće se to desiti.
Malaysian ne leti na značajno veće gradove pa niti u Frankfurt, Pariz, Beč, kamoli će doći u Zagreb.
Da, neće.
Pa nije letio ni T’way pa je prvo došao u Zagreb. I to uglavnom ili samo za Korejance. A Malaysian može s 1 stopom isto kao Qatar i Emirates/Flydubai dovoditi u Zagreb i turiste i dijasporu iz Australije i JI Azije kao i lokalno. Naravno ne tvrdim da će se MH uopće vratiti u ZAG niti da će to biti jedna od prvih destinacija u Europi ali ne bi tako kategorično tvrdio da se to neće desiti jer ne lete za Pariz ili Beč
To se neće desiti.
Nije točno da Malaysian ne leti za Pariz. Leti.
Od uvega Marča leti za Pariz.San letija s njima.
?
Hm, bi li prošlo da npr Croatia uzme jedan A330 u lease i leti takve linije? Posebno sada kada ima more stranih radnika iz Malezije, Tajlanda, Filipina…
Iz Malezije ima više turista nego radnika. Ima i dosta naših turista za JI Aziju. A da ne govorimo o Kini, Koreji i Japanu i njihovim turistima u Hrvatskoj. Pa potencijalni transferi iz i za Austrsliju/NZ, što turisti što iseljenici. Ali definitivno najjači promet mogao bi biti sa SAD, s transferima sa cijelog Balkana, možda i šire, i ogromnog tržišta Indije, te sa cca 700.000 turista iz SAD koji godišnje posjete Hrvatsku. Croatia Airlines mogla bi uposliti i profitabilno puniti 3 do 5 širokotrupnih aviona na 6 do 10 destinacija u Sjevernoj Americi i Aziji ali umjesto toga uzima se u najam najskuplji i najgori regionalni avion kojim će se i dalje puniti i avioni i džepovi Deutsche Lufthansa Gmbh. Za mene je to veleizdaja, a Vaše snove /ideje o 330-ci možemo i Vi i ja objesiti mačku o rep
Apsolutno se slažem. 3 do 5 širokotrupaca je realno.
Da, 3-5 širokotrupca bez hub-a…. Pa to ni Beograd ne može sa AS.
A na kraju krajeva, što će oni preko zime pola godine
Jasno dolazaka širokotrupca predumijeva smijenu nesposobne uprave, prave valove, konekcije, feeding linjije, daleko više linija za Europu i Sredozemlje, te daleko veći hub.
Tako je. PIR
Od ovoga ožujka lete za Pariz. Čovjek je letio s njima. Istrijanski dijalekt.