Iako je Rusija više puta objavila da planira uzeti avione u lizing od Ethiopiana (ACMI), danas je Ethiopian dao oštar demanti ove vijesti i rekao da on neće davati avione Rusiji u ACMI. Ethiopian tvrdi da nije vodio nikakve razgovore ovog tipa sa Rusijom. Ethiopian je također demantirao da postoji plan da opskrbljuje ruske avio kompanije rezervnim dijelovima sa njihove strane.
Ethiopian je izjavio da mu je suradnja sa SAD-om krucijalna i da im nije na kraj pameti dovesti u pitanje tu suradnju radi Rusije. Rusija je za Ethiopian pod sankcijama i oni neće kršiti zakone SAD-a pod kojima djelomično i sami rade.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Ethiopian
Još jedan šamar Rusiji. Ma što im trebaju ovakve izjave? Samo se blamiraju.
Baš tako. Naveliko su pisali kako će uzimati avione preko Ethiopiana i sad šamarčina. Nepotrebna blamaža.
Ko je pisao?
Ja vidim na ovom portalu masu informacija koje na ruskim ne vidim…
Kao da neko za zapadni svijet izmišlja vijesti pa se onda naslađuje kada se ne ostvaruju, a i bile izmišljene…
Pobogu ovo je priopcenje Ethiopiana, a ne zapadni propagani materijal.
Priopćenje na novinsko trolanje, šta je tu čudno?
Nije to novinsko trolanje. Izjavu je više puta dala Vlada Rusije.