FAA želi uvesti promjenu u vijeku letenja pilota. Piloti su do sada u SAD-u letjeli do 65. godine života, a FAA želi isto produžiti do 67. godine. Glavni razlog je manjak pilota. Na ovo je žestoko reagirala ALPA (Air Line Pilots Assciation) koja smatra da bi time bila dovedena u pitanje sigurnost letenja. ALPA naglašava da bi se ovime poremetila i senioriti lista u kompanijama.
novinarka: Maja Mrkus (Pula), foto: United
A mogli bi i kada napune 85. Pa iz kabine direktno na ukop
Sve samo da se ne školuju novi piloti i kadrovi i da im se ne plaća dovoljno
Pa pilotima od 67 godina se plaća daleko više nego onima od 25 ili 35 godina.
Ma najbolje do 80. Još kad bi im uveli nakon 65 pay to fly onda bi se vidjela sva raskoš ultraliberalnog kapitalizma i narančastog klauna koji si je umislio da je vlasnik Svijeta
Bome…
Tako je.