Linija Eurowingsa Stuttgart-Mostar će se operirati jednom tjedno od 2.5. (subotom). Drugi tjedni let utorkom linija dobiva tek 28.7, a kako će se operirati do 24.10. Interesantno je da će linija imati i jedan tjedni polazak u zimskom redu letenja 31.10. Linija će imati i letove tijekom Nove godine i to dva tjedna leta od 22.12. do 5.1.
Druga linije Eurowingsa Dusseldorf-Mostar će se također operirati jednom tjedno od 2.5, a drugi tjedni let dobiva u utorak 21.7. Ovako će se operirati do 1.9. kada se ponovo smanjuje na jedan tjedni let, a do 31.10. I ovdje linija ima jedan tjedni let u zimskom redu letenja. To znači da će Eurowings ove godine imati 10 letova više za Mostar.
Istinski je čudno da obije linije ne kreću sa dva tjedna leta od početka VII. mjeseca, nego tek od kraja tog mjeseca. Tu bi i te kako bilo putnika. Istinski čudno i nimalo racionalno. Također je čudno da bar Stuttgart nema letova oko Uskrsa (logični letovi bi bili 31.3, 4.4. i 7.4.). Iskreno logično bi bilo da je Stuttgart imao letove od 31.3. do 13.6. jednom tjedno, a nakon toga do 15.9. dva tjedna leta, te nakon toga jedan let, a Dusseldorf da ima dva tjedna leta od 30.6. do 1.9.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Eurowings
Zato što je Sarajevo pokrenulo letove za Düsseldorf.
Zasto nema uopce letova kroz cijelu godinu,jer mnogo nasih ljudi i nase djece zivi u Stuttgartu,koje bismo htjeli posjecivati
Očito kompanija smatra da nema dovoljno putnika.
Alene,
Koliko Mostar plaća Eurowingsu da sleće na njihov aerodrom?
Ja taj podatak ne znam.
Zanimljivo.
Mozete pitati Djuzela.
Znate da analizirate finansijski izvestaj JU a ne postavljate ovako jednostavno pitanje vezano za drzavni novac.
Hmmm…
Pitao sam Đuzela i nisam dobio odgovor. Pisali smo o tome na zamaaero.
Čudno je da nemaju letove za Uskrs.
A bome još čudnije da nemaju za Duhove.
Kada u Njemačkoj puno ljudi uzima godišnji i školski su praznici
Da, i ja sam napisao da su morali imati letove za Uskrs.
Pa imaju za duhove!!!!
Pa imate li i jednu drugu državu osim Njemačke?! Zašto nemaju letovi direktno iz Švicarske?!
Zato jel nema dovoljno potencijalnih putnika.
Žalosno što nema iz Dizeldorfa za Novogodišnje praznike!
Jedna linija je i više nego dovoljna.
Ma daj vi nema te ozbiljno pojma da je samo Stuttgart dovoljan.
Imate opaku sreću da i to ima.
Samo za Beč i iz Beča ništa sramota
https://bljesak.info/gospodarstvo/flash/slijetanje-u-mostar-bugari-mogu-a-hrvati-ne/556487
Možda nemaju slobodan avion ranije?
Je baš.
Gosna Alane, da li je realno da BNX za sve ove godine nije mogla privuci ni jedan Eurowingsov let?
Nije. Sada pokušavaju, ali to ide jako teško. Razgovarali su sa Eurowingsom, ali ne vidim da ima intresa.
Mislite da je politika u pitanju ili pak ekonomski (ne)interes
Nije politika u pitanju.
Dakle nije NAJAVE nego SMANJENJA
Pa i nisu smanjenja. To znači da Eurowings ima 10 letova više ove godine.
Prošle godine su letjeli za Dusseldorf od 3.5. jednom tjedno, a od 15.7. do 26.8. dva puta tjedno, nakon toga jednom tjedno. Stuttgart se prošle godine letio od 14.6. a dva leta tjedno su se letjela od 29.7. do 16.9, nakon toga jedan let tjedno.
Jesu vas tražili neku strucnu analizu? Da im
vi kažete kako
Tko? Mostar ili Eurowings?
Vi stvarno mislite da moze mali Mostar nesto rec Ew…nego lete kako oni misle
Jasno.
Ma taj Eurowings…ni oni nemaju pojma!
Eurowings nema pojma?
Opet niste prepoznali sarkazam.
A to je bio sarkazam. Ma super.
ima logike jer školske ferije u NRW počinju 20.07. a u Baden-Württembergu 27.07. i onda je i potražnja veća..
Ma ljudi daleko više putuju od kraja VI. mjeseca i tada treba povećati broj letova.
Letovi prema Njemačkoj bi se uvijek trebali planirati prema kada su školski raspusti u relevantnim saveznim pokrajinama. Ako je u pitanju neki aerodrom u geografskoj blizini neke od susjednih zemalja, npr. Nizozemske, i njihove školske raspuste treba uzeti u obzir.
Nemaju svi ljudi koji gore rade i žive školarce. Neki su premladi za djecu, neki nemaju djece, neki su rastavljeni, neki imaju obitelji u regiji i sami rade gore a obitelj je ovdje, neki su prestari i djeca više ne žive sa njima. A velika većina njih dolazi kući od kraja VI. mjeseeca.
jako puno firmi imaju u vrijeme školskih praznika tzv. “Betriebsferien”, kaj znači da su firme zatvorene i svi moraju upravo u tom trenutku na godišnji. Očito da je potražnja izvan toga vremenskog razdoblja manja pa su smanjili broj letova i time automatski postižu viši yield..
@anon 12.31: ne uvijek i ne svuda. MUC, STR, FRA i HAM, pa i BER, imaju, uz veliki broj poslovnih ljudi (prvenstveno MUC i FRA) te politike (BER) i jaku dijasporu koja redovno dolazi na vikende, pogotovo one duže kao recimo preko Uskrsa. Ja čak mislim da su letovi za te destinacije ljeti manje tražene, jer dobar dio dijaspore dolazi u to doba autima u HR. Ako pratite moje postove, koliko sam ja puta pisao da je ludost petkom i nedjeljom te neposredno pred i poslije praznika, pogotovo onih koji za MUC letjeti sa Q400 kada bi bez problema mogao napuniti 319. Sada se to relativiralo uvodjenjem 220..
Letovi s drugim tijednim letom su bili u prodaji,prije kraja 7 mjeseca, ali ocito su ukinuti..tj smanjeni