Prisjetimo se Lumiwingsa, kompanije koja je letjela iz Tuzle nakon zatvaranja baze Wizz Aira. Tada su imali dva aviona. Danas imaju samo jedan i to Embraer E-195. No, više nemaju ni njega, jer ga je zaplijenio sud radi problema sa lizingom.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Lumiwings
Ma kupiće novi avion, uzeli su 2,5 miliona iz TK
Iz čega?
Tuzlanskog Kantona
TK = Tuzlanski Kanton
Aha
Letio sam sa njima iz NYO za TZL
Strašno avion je užas.
Još piloti u obučeni kao da idu na izlet 🤣
Još nisam vidjeo da pilot nosi duksericu, a posada se obukla kako kome štima.
Baš su jadni.
Imao sam osjećaj da rade za neku tvornicu npr UNIS TOK KALESIJA 🤔
Ma ta firma je istinski bila čudna.