zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Analize

Koja je kompanija najfrekventnija na aerodromima regije ovog proljeća

Ovo proljeća (promatrani period 20-26.4.) imamo već niz kompanija koje lete sa aerodroma regije. No, pogledajmo koje su kompanije najfrekventnije, tj. koje imaju najviše letova na pojedinima aerodromima regije. Podsjetimo se da Maribor, Lošinji i Portorož nemaju redovnih letova.

  • Beograd – Air Serbia 434 tjedna leta
  • Zagreb – Croatia 216 letova
  • Skoplje – Wizz Air 124 leta
  • Dubrovnik – Ryanair 79 letova
  • Zadar – Ryanair 68 letova
  • Priština – GP aviation 68 letova
  • Split – Croatia 60 letova
  • Tuzla – Wizz Air 42 leta
  • Podgorica – Wizz Air 30 letova
  • Sarajevo – Ryanair 30 letova
  • Ljubljana – Lufthansa 26 letova
  • Tivat – Air Serbia 21 let
  • Banja Luka – Ryanair 17 letova
  • Pula – Croatia 17 letova
  • Ohrid – Wizz Air 13 letova
  • Niš – Air Serbia 12 letova
  • Osijek – Croatia 4 leta
  • Mostar – Air Serbia i Croatia po 3 leta
  • Rijeka – Croatia 2 leta
  • Morava – Air Serbia 2 leta
  • Brač – Croatia 1 let tjedno

To znači da je dominatna Croatia na 7 aerodroma, Air Serbia na 5 aerodroma, Wizz Air na 4 aerodroma, Ryanair na 4 aerodroma, te GP aviation i Lufthansa na 1 aerodromu.

U regiji najviše letova u promatranom tjednu imala je:

  1. Air Serbia – 443 leta
  2. Ryanair – 360 letova
  3. Wizz Air – 359 letova
  4. Croatia – 273 leta
  5. Turkish – 137 letova
  6. EasyJet – 123 leta
  7. Lufthansa – 113 letova
  8. Austrian – 83 leta
  9. Swiss – 74 leta
  10. KLM – 70 letova

Iznenađujuće GP aviation nije ušao u top 10 kompanija regije radi ogromnog rezanja ovog proljeća.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Air Serbia

25 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Kad biste mogli objaviti članak sa pregledom financijskih rezultata (promet i profit) za 2025-u godinu, svih aerodroma u regiji?

Bravo

Zašto ova 3 aerodroma nemaju redovne letove? Kako to, da Airserbia ne leti i tamo? Vaše mišljenje?

Negde 2009/10, tadašnji Jat airways je leteo za Portorož, samo ne znam koji tip letilice. Mislim da tad nije Pulu ili možda Trst ili tako nešto, pa da su zato izabrali Portorož. Znate li o tome?

Portoroz i Losinj bi zahtevali masne subvencije jer bi ATR morao da se ogranici na oko 60% LF-a i prtljaga. To se ne isplati ni jednoj kompaniji osim ako joj sam aerodrom nece nadoknaditi gubitak.

Maribor je glupost. Tamo niko ne leti.

… da li neko vidi perpektivu da OU makar sezonski pokrene liniju iz Rijeke ili Pule kao a priori manje incidentih sredina u odnosu na Split I Zadar ka Nišu i Moravi, ili ako su bez aviona da puste ASL?

Mr. Mrgude, lijepo od Vas da imate tako dobro mišljenje o OU i o RJK/PUY, ali sa možda donekle malom iznimkom Pule, ovo prvo dvoje uzalud postoje, i da su živa bića rekao bih uzalud troše zrak koji udišu. Tako da, apsolutno nema šanse da ti nesposobnjakovići tako nešto naprave. A zbog čega Air Serbia to ne napravi trebate pitati njih. Ako može iz Niša Ljubljana PSO, sigurno bi mogao i Zagreb i Rijeka/Pula

Meni je neverovatno da Beograd ima u ovom trenutku u jutarnjem talasu u samo jednom satu izmedju 6 i 7 ujutro 28 polazaka sto znaci da na svakih 2 minuta polece jedan avion.

Air Serbia penzionisala jos jedan A319, jutros je YU-APD odleteo svoj poslednji let u zivotu i otisao na rezanje.

Croatia bi morala biti dominantna na ZAG, SPU i DBV. Na ostalim aerodromima treba da leti samo letove za ZAG jer joj je to hub, nista vise.

Upravo radi stava i misljenje ljudi kao sto ste vi se ona danas nalazi tu gdje je…
Jer izgleda da ne razumjete da to malo linija sta leti sa drugih zracnil luka,ili su charteri ili so dodatno placene i subvencionirane linije i kao takve nemaju gubitka…

Zanimljivo je da Air Serbia ima skoro tacno duplo vise nedeljnih letova nego Croatia.

Ništa što nije logično i očekivano.

Setimo se da je ne tako davno OU bila veca kompanija od JU, da OU ima ogroman potencijal svoje zemlje, da je OU u EU i NATO, da je OU u Sengenu…
I bas zbog svega toga je fascinantno da JU ima duplo vise letova.

Чекај, ако је стварно потенцијал тако већи, како то да га други нису искористили? Ако ОУ неће онда има сигурно других који хоће и не, аеродром сигурно не саботира развој и не би га саботирао да има потенцијал да комотно пребаци преко 6 милиона.

Poštovani, nikako ne može biti: “…ima skoro tacno duplo vise”, to vam isključuje jedno drugo. Ili je “točno duplo” ili “skoro duplo”.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!