MZL Zagreb imala najprometniji dan u svojoj povijesti
MZL Zagreb je 17.4. ostvarila najprometniji dan u povijesti. Tada je kroz aerodrom prošlo čak 16.580 putnika. Prethodni rekord je bio 14.6.2024. kada je kroz MZL Zagreb prošlo 16.197 putnika.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: MZL Zagreb
Pa je. Jedan rekordan dan (što se dešava svako toliko, vjerojatno će se desiti još bar 2-3 puta ove godine), jednog od 24 aerodroma regije sigurni nije bitna vijest.
23. Ujutro također terminal za mene šokantno pun. U 20 do 5 ujutro sam došao misleći da ću imati vremena u miru i kavu popiti, ali obzirom na red koji je bio ogroman stigao sam 5 minuta prije boardinga (Lufthansa za Munchen) proći security check.
ZAG se svakako pozicionirao u solidno povezan aerodrom. Opcije su puno bolje no prije Covida.
Jos nekoliko europakih alfa destinacija nedostaje, poput HEL i LIS, zatim Cairo, Abu Dhabi od ne europskih.
Long haul poput ORD, JFK ili EWR su zelje, no nadamo se kako ce se u dogledno vrijeme i te destinacije realizirati.
Regionalno nedostaje TGD i PRN.
Ono sto primjecujem, a velik je pomak to sto sada izmedju 45 i 50 dolaznih ili odlaznih letova obavljaju zrakoplovi od 130+ sjedala, onda ima nekih 6 do 7 100 seatera, a ostalo su propelerci. Ne tako davno, bilo je svega 35-40 +135 seatera u dolaznim ili odlaznim letovima.
Pa stvar je vrlo jednostavna. Prije nije bilo Ryanaira. Sada ima Ryanaira.
Anonymous
26.04.2025. 10:09
Neznam kako je izgledalo taj dan, ali 24og, malo poslijepodne je terminal bio poprilicno pun, ne sjecam se ni da sam ljeti vidio toliko ljudi, kako ce sve tek na ljeto izgledati.
Da li su rijesili problem radne snage i iskrcavanja prtljage kada istovremeno slete dva leta ? Cekao prtljagu 1:45h prosli put.
Haha ha ha, sad će bit brže,došli smeđi spasioci
U koji postotak onih famoznih clanaka ovo ide? Ukrali informaciju koju je prvi prenio AvioRadar, pa ExYu, pa sad tjedan dana kasnije vi.
Dajte ne pričate glupost. Svi oni su prepisali tu vijest od press materijala MZL Zagreb.
Mi smo čekali vikend jer smo preplavljeni vjestima (na lageru ih imamo 42), a vikendom ide manje bitne vijesti.
Ovo nije uopšte malo bitna vest. Šta je s vama. Drugo, ovo znači da će sigurno biti još rekorda ove godine.
Pa je. Jedan rekordan dan (što se dešava svako toliko, vjerojatno će se desiti još bar 2-3 puta ove godine), jednog od 24 aerodroma regije sigurni nije bitna vijest.
Zagreb nije jedan od 24 već jedan od 3-4 najvažnija u regiji aerodroma pobogu!! Sć
Nebitno. Ako pišemo rekorde onda jednako moramo pisati rekorde za sve aerodrome.
Ovaj mjesec bi moglo preko 400 000 putnika biti, a u cijeloj godini 4,8 miliona.
Da
Preko 400.000 ide sigurno, jer je rast trenutno na +14%, no ostaje vidjeti hoce li ostati takav. Plus/ minus 1 do 2% je izgledan.
Da
Moglo bi ove godine biti i preko 5 mil. svi dižu svoje kapacitete opako.
Nije nemoguće.
23. Ujutro također terminal za mene šokantno pun. U 20 do 5 ujutro sam došao misleći da ću imati vremena u miru i kavu popiti, ali obzirom na red koji je bio ogroman stigao sam 5 minuta prije boardinga (Lufthansa za Munchen) proći security check.
A da.
Radi koji dućan u to doba noći?
ZAG se svakako pozicionirao u solidno povezan aerodrom. Opcije su puno bolje no prije Covida.
Jos nekoliko europakih alfa destinacija nedostaje, poput HEL i LIS, zatim Cairo, Abu Dhabi od ne europskih.
Long haul poput ORD, JFK ili EWR su zelje, no nadamo se kako ce se u dogledno vrijeme i te destinacije realizirati.
Regionalno nedostaje TGD i PRN.
Ono sto primjecujem, a velik je pomak to sto sada izmedju 45 i 50 dolaznih ili odlaznih letova obavljaju zrakoplovi od 130+ sjedala, onda ima nekih 6 do 7 100 seatera, a ostalo su propelerci. Ne tako davno, bilo je svega 35-40 +135 seatera u dolaznim ili odlaznim letovima.
Stoji.
Pa stvar je vrlo jednostavna. Prije nije bilo Ryanaira. Sada ima Ryanaira.
Neznam kako je izgledalo taj dan, ali 24og, malo poslijepodne je terminal bio poprilicno pun, ne sjecam se ni da sam ljeti vidio toliko ljudi, kako ce sve tek na ljeto izgledati.
Ljeti bude stvaro gužva na terminalu. Posebno u krakovima.
Sada samo na Non-Schengen dijelu.
Ma gužva je u top sezoni istinski svagdje.
Ti krakovi su stvarno skučeni i klaustrofobični, mislim da terminal vapi za proširenjem.
Xa
Bit će
Samo je pitanja kada