Flydubai je ipak odustao od drugog dnevnog leta na liniji Dubai-Beograd kojeg je trebao početi operirati 31.10. i letjet će jedan dnevni let (7 puta tjedno). Kompanija će iznimno imati dva leta dnevno samo u ponedjeljak 29. i utorak 30.11. te u subotu 4. i nedjelju 5.12. Od 17.12. kompanija ponovo planira dva dnevna leta, no tek se treba vidjeti hoće li to biti samo oko Nove godine, ili će taj broj letova i ponovo reducirati nakon toga kao što je to učinila u XI. mjesecu.
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: flydubai
Fake news. Upravo kupio kartu kartu za let 31.10. noćni drugi dnevni
Ima li sanse za flydubaia u Tuzli ili Banja Luci
Ne.
Koje su kompanije po vama najblize tuzli ?
U ovom momentu ni jedna. Na duži period Pegasus.
Evo jos malo beogradskog smanjenja. Ali glavno da komsije tvrde da Beograd nema rezanja i da je toliko daleko od Zagreba gdje se reze zimi. Air France, Austrian, Lufthansa, Swiss, Luxair, Tunisair, flydubai…
Mutti Lufthansa smanjila FRA-ZAG na 10 nedeljno.
Bas bih voleo da vidim gde to reze FlyDubai i od kad je beznacajna Tunisair leisure linija preko Beca postala svima u Hrvatskoj toliko bitna.
A da, izgleda da ukidanje Britisha za Zagreb nije dovoljno velika vest pa mora da ceka nekoliko dana na objavljivanje…Vaznije je odlaganje POVECANJA FlyDubaija za Beograd.
Tunis beznacajan, a sleti cargo atr tađikistan erlajnza i odmah je to brejking njuz.
Naravno da nije breaking news. I nije tu Tunis jedini, zar ne?
Nije. Ide tu i Luxair koji se posle mesec dana vraca.
Big deal.
Da, tako je i British rekao da će se vratiti. Ostaje za vidjeti hoće li se jedno ili drugo ostvariti.
Vijest kao vijest. Jedna u nizu otkazivanja, prolongiranja…
Definitivno si legenda ovog bloga, biser prosto, neka te.
E da…
Ako je dobar, moze… javi se samo…
Zagreb je u rangu sa Skopjem i Prištinom,to je njegov rang takmičenja.Dakle,potpuno nepotrebno pominješ Zagreb u ovom kontekstu.A i dosadan si,brate.
Sve veće zračne luke regije su u istom rangu u europskim okvirima. Dno.
Naravno da nisu, zna se kategorizacija aerodroma po ACI a to je
ispod 2 miliona
2-5
5-15
itd, tako da ne nisu u istoj kategoriji.
E da, da to je ogromna razlika što je Boegrad za zericu prešao tih 5 milijuna. Ajde da ima 10 ili 13 milijuna pa da je na sredini i rubnom dijelu te kategorije, ali čovječe pa on je tek zagrebao tu “kategoriju”.
Kategorizacija je kategorizacija i jasno je podjeljenja, zagrebao ili ne to vam je tako. Kad Zagreb zagrebe preko 5 tada će biti ista kategorija.
O bože!
Zašto mi ovo ponavljamo 5.000 puta.
Najveći aerodromi Europe imaju između 60 i 85 milijuna putnika. U tom kontekstru Zagreb i Beograd sa 3,4 i 6,1 milijuna putnika su ostatak ostataka, ništ koristi i isti “drek”.
Ne znam zašto vi to ponavljate toliko puta kada je ACI jasan, valjda vam nešto ne godi tu, otkud bi ja to da znam.
Kad je bila definicija long haula onda ste se vrlo cvrsto i kruto drzali pravila jer je za par milja DXB-ZAG long haul dok toboz DXB-BEG nije dok kad je u pitanju vrlo jasna evropska kategorizacija aerodroma dozvoljavate sebi da negirate ta ista pravila.
Ni u kom snu aerodrom od 6,1 milion putnika ne moze biti u istoj kategoriji kao onaj sto je skoro duplo manji (3,4 mil).
Majko mila.
Eee sta bi ti dao da flydubai leti i tih 7x nedeljno za Zagreb.
Koliko ono ima za Zagreb? 🙄 ne mogu da se setim. 🥴
Trenutno dva leta tjedno, uskoro četiri.
https://i.postimg.cc/vmzXHkHn/Emirates-Boeing-777-300-ER.jpg Dali biste bubreg da ovu sliku jednom vidite na Tesli, pa makar emergency landing, ali neće slonče u lonče 🙂 :)…. Znam, znam, znam, sad ćete me poklopiti da nema više Emiratesa niti kod nas, i nema trenutno, ako Bog da, vratit će se u budućnosti. Ako se ne vrati, ha, što sada…. Ostat će zabilježeno da je ovdje u Zg. nekad letio Emirates i nigdje više u ex.Yu kao onomad Pan-Am za Dubrovnik prije rata. Ostalima sorry na postu jer ovo nije ništa drugo nego osnovnoškolsko natezanje, ali drugačije očito ne ide kad nećete akceptirati neke stvari, a to su da je Zagreb prije Covida imao putnika iz Istoka toliko da napuni B7777 /7 tjedno, za Korean 4 tjedno itd, itd….
Pan Am je letio i četiri tjedna leta na liniji New York-Zagreb.
Korean nije letio 4 puta tjedno, nego 3 puta tjedno.
Pa ono pred kraj 2019. ljetne sezone je uveo 4. let pa sam zato napisao, ali da, poštenije je reći 3x tjedno jer je većinu vremena letio tako…
Jap. Pred kraj ljeta 2019. je letio 4. let? Jest sigurni?
Kompanija je 1. rujna 2018. godine pokrenula redovnu liniju između Seula i Zagreba s tri leta tjedno; utorkom, četvrtkom i subotom zrakoplovima tipa A330-200 koji u floti ovog prijevoznika imaju kapacitet od 218 putnika. U prva dva mjeseca linija Seul – Zagreb bila je jedna od top 3 linije u cijeloj mreži Korean Aira, u zimskom je redu letenja prometovala preko Zuricha, a već u ljeto 2019. godine na liniji su prometovali i zrakoplovi većeg kapaciteta, B787-9, te je u rujnu dodan i četvrti let tjedno, svakog petka.
OK. Provjerio sam, stvarno su na kraju sezone 2019. imali 4. let. U pravu ste.
https://community.infiniteflight.com/t/the-time-when-qantas-flew-their-747-to-belgrade/399290
E kad ovo budete imali javite se.
E da, slika od prije 33 godine. Zar se netko toga još siječa?
Svašta nešto je letjelo u to vrijeme u regiji. Air China za Beograda, Air Canada i Pan Am za Zagreba. Tako da je vrlo blentavo reči “kad budete imali ovo javite se” jer Zagreb tada nimalo nije zaostajao za Beogradom u broju širokotrupnih aviona.
Majko mila kakve su ovo rasprave,horor
Ma danas su još mila majka.
Letio je i Pan Am za Beograd, davno. Eto, netko se i toga sijeća.
Pan Am nije letio za Beograd.
Kako nije?
https://digitalcollections.library.miami.edu/digital/collection/asm0341/id/179090/
https://www.airliners.net/photo/Pan-American-World-Airways-Pan-Am/Boeing-727-235/320742?qsp=eJwljUsOwjAMRO8y6yxKw0dkBxeABRewHAsqlSRyXImq6t3pZ/lmRm8mcE4mP3uNRRBQhZQ/cCik9K0I0zIYkumI4E9Xhz4zWZcTQts2zcWhZrX70iKSyY1ZiknEnj80iq6VVN6c7/XjcPQriD539ucFY1dLT5tHjLoe8/wHzCIyPQ%3D%3D
Sam bog može znati što je to bilo, charter ili što. Kako god redovnih letova, koliko ja znam za Beograd bilo nije. Ako i je to je njihov B727 koji je letio za Berlin i Frankfurt, pa su putnici presjedali na širkotrupce za SAD. Za Zagreb su letjeli nonstop širokotrupce.
Ovo vam je izgleda promaklo
“Pan Am Jet Clippers now link Belgrade with New York twice a week in a matter of nine hours and 25 minutes. What is more, the Yugoslav Airline, known as JAT, has stepped up its domestic service to provide easy access to the most distant outposts.”
Izvor?
Ja se toga ne sječam.
To vam je na prvom linku koji sam vam poslao juce.
Takodje zanimljiv video. Obratite paznju na 1:38
https://www.youtube.com/watch?v=o7vHzk_hbuM
https://www.nytimes.com/1963/05/04/archives/pan-american-line-begins-direct-flights-to-belgrade.html
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pan_Am_destinations
https://www.facebook.com/EX.YU.Aviation/photos/pan-am-b707-at-belgrade-airport-1964/2625501027498230/
Ako to i je bilo onda je to 727 koji je vrlo vjerojatno letio za Berlin ili za Frankfurt. Jel mi to govorimo o 1960-tima?
Ne, nije. Dao sam vam sve linkove i informacije.
Radi se o B707 koji je sezdesetih leteo direktno iz Njujorka za Beograd.
1960-tih?
Da, ne znam sto me to opet pitate kad imate sve informacije na linkovima.
Pobogu, pa to je bilo prije 60 godina. Ja se tada još ni izblizu nisam ni rodio. Nije ni čudo da nisam znao za taj predpovijesni let. No krajem osamdesetih Pan Am je letio samo za Zagreb iz New Yorka.
Nema apsolutno nikakve veze kad je bilo. Ne pocinje istorija avijacija sa vasim rodjenjem pa da se sve ono sto se dogadjalo pre toga ne sme pominjati. U krajnjem slucaju nesto ste naucili.
Dakle, zakljucili smo da je Pan Am leteo direktno za Beograd dok je kasnije takodje leteo za Beograd samo preko Dizeldorfa i Frankfurta. Tad je leteo sa B727.
Čovječe pa to je bilo prije 60 godina. O čemu mi pričamo? Ogromna većina ljudi koji danas hodaju po planeti tada nisu bili ni blizu živi.
Qantas je tada letio za Jugoslaviju, a ne za Srbiju. :):):)
Da, Beograd tad nije bio u Srbiji. 🙂
Jesam nešto krivo rekao? Beograd je tada kada je letio Qantas bio glavni grad države od 22 mil. stanovnika. Tada su bile te okolnosti i letio je Qantas. Sada nema šanse da ijedna država bivše Yuge ima let za Australiju, na kraju, mislim da nema nitko u EU, a ne samo Yuga. A PanAm je letio i za vrijeme bivše Juge u Dubrovnik (također u Jugoslaviju, budimo pošteni), ali hvala Bogu lete američke kompanije opet, što će reći da Duborvnik je sam sebi dovoljan i ne treba mu država od 22 mil. iza leđa da bi privukao takve kompanije sebi.
Sada nema šanse da i jedna država osim Velike Britanije, a za par godina Njemčke i Francuske (kada zaživi projetk Sunrise) ima letove prema Australiji.
Pan Am je letio chartere u Dubrovnik i redovnu liniju u Zagreb.
Niste nista krivo rekli ali nisam ni ja.
Cinjenica je da je Qantas sletao u Beograd a tad nije bilo razvozenja code sharovima po okolini vec je leteo za grad gde je imao najveci interes da leti.
Pan Am je takodje tad kad za Dubrovnik leteo i za Beograd sto zaboravljate.
Sve cestitke za dovodjenje americkih avio kompanija u DBV.
Pan Am nije letio Beograd, nego Zagreb.
Ali je letio isključivo za Beograd.
A JAT-ov DC-10 za Zagreb i Dubrovnik u Jugoslaviji, također.
Da.
Točno, nemam duple standarde pa da ću tvrditi nešto drugo. 🙂
Kako god, Qantas i AIr China su letjeli za Beograd (i tada SR Srbija), Pan Am za Zagreb i Dubrovnik, (tada SR Hrvatska) i Air Canada za Zagreb (tada SR Hrvatska).