Indija je napala Pakistan. Još je samo to trebalo planeti nakon Rusko-ukrajinskog rata i rata u Izraelu i okolici. Istim je Pakistan zatvorio zračni prostor na 48 sati, a niz kompanija je prekinuo letove za Pakistan i destinacija u Indiji koje graniče sa Pakistanom. Čak su i Indijske kompanije prekinule letove za aerodrome u sjeveru Indije. IndiGo, Air India i Spicejet ne lete za više aerodroma na sjeveru, među kojima i Amristar. Indijske kompanije neće letjeti do 10.5. U prvom danu u Pakistanu je otkazano 147, a u Indiji 430 letova.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: PIA
Zar civini avioni mogu ucestvovati u vojnim operacijama?
Koji to civilni avioni sudjeluju u vojim operacijama?
Da.
Za vrijeme Domovinskog rata su Hrvati upotrebljavali AN2 npr. iz kojeg su bacane “bojler bombe”. Vidi u guglu Barrel bomb.
Istina. Ni Indiji ni Pakistanu to ne treba. Oni imaju brdo vojnih aviona.
Ovde se radi o mogucnosti da se putnicki avion obori greskom, ako je u zoni borbenih dejstava.
Ne, u naslovu pise da su “otkazani letovi radi napada…”.
Razumio sam da su Indijci otkazali letove da bi tim avionima napali Pakistan.
Vi ste valjda jedini to tako razumijeli. I pogrešno ste razumijeli, naravno.
Ja samo citam sto pise, a pise da su radi napada otkazani letovi.
Pa i jesu. Što je tu upitno?