zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

NAJAVE: Air Serbia otvara dvije charter linije

Prema web stranici Aerodroma Beograd Air Serbia će ove godine pokrenuti dvije nove charter linije. Prva je za Kavalu koja će se operirati od 20.6. do 15.8. petkom, te od 1.7. do 26.8. utorkom. Druga je El Alamein koja će se operirati od 19.4. do 3.5. subotom, od 15.6. do 28.9. nedjeljom i od 9.7. do 27.8. srijedom.

Aerodrom Beograd je do sada imao vrlo mnogo grešaka, objavio je linije koje se nisu pokretale i frekvencije koje su bile pogrešne. Stoga ovu informaciju treba uzeti sa rezervom. Ove linije je načelno najavio i Boško Rupić no nije najavio dane operiranja i početak operacija. Ove linije u prodaji imaju i neke agencije u Srbiji.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Air Serbia

110 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Kada će konačno otvoriti liniju za Toronto? Više od 20 godina se o tome priča…

Hoce li biti let za Toronto? Zna li se sta? Obecanje ludom radovanje…

Хвала на информацијама

Mnogo tih čarter linija za nikad siromašniji život. Malo čudno.

Kako mislite nikad siromasniji zivot? Gde?

Ti ko da si sa Marsa pao.

Nemam komentar,nego pitanje
Dali ima neke sanse da Leto za Toronto Can ko

Da li neko zna zašto Embraer 195 Air Srbije nije u saobraćaju već danima ? Pozdrav za Vas Alene i za citatelje

Otisao je u Napulj jer su pristigli naruceni delovi. Vraca se kroz par dana.

Jasno da su stigli delovi. A da li sam ja onda neispravnim avionom doleteo iz Lisabona 27.marta ? 😂 Uzgred prvi put sam leteo ovim tipom i avion je skroz ok

Mislim da ni Skali ni Molder ne bi mogli da reše ovu misteriju 😄 Da li su delovi,da li je neki check,da li su papiri. Srdačan pozdrav Vama Alene i citateljima

Samo neznam zasto oduzimaju pise i grickalice kad uzmes na aurodrumu da imas u avijonu u Beogradu nasi ti uzmu a u americi ne uzmaju ili to nasi carinici vrate pa prodaju opet

Hahah, pre ce biti kroz par nedelja

Evo proslo je dva dana od vaseg komentara, jel se vratio?

S obzirom da je izvesni E195 ponovo odleteo u Napulj, gde je Atitech koji ga je ranije odrzavao…
Nesto mu fali, pitanje je samo sta. Da li je neki mehanicki problem, da li je papirologija, niko ne zna. Jedino sto je sada sigurno jeste da nije u pitanju C/D check

Cekao se treci FB E190 da bi mogao da ode na novu zamenu delova koji nemaju jasan istorijat

Jasan istorijat? Da li su original delovi?

Zar sumnjate u “Temu”,brza isporuka 🙂

JU je planirala to i obezbedila zamenu kako kapacitet ne bi bio ugrozen. Sacekali su da dodje treci E190 kako bi E195 otisao.

Receno Vam je iznad zasto je otisao. Ne vidim sta Vam nije jasno.

Da li se mogu naći negdje last minute karte kad ostane slobodno za te charter letove?

Kako to? Vi ste jasno pisali ovde u komentarima da kompanije prodaju karte za carter letove na sajtu, te da cak i nude konekcije!

Jeste napisali to. Hocete da izvucem dokaz?

El Alamein je ludilo od letovalista. Sve preporuke za Rixos hotel – usluga odlicna, plaza tirkizna, cisto, uredno. Svake godine bih letovao tamo

Severni Egipat je iz godine u godinu sve popularniji u Srbiji.

2023. godine je JU pokrenula Mersa Matruh svega 1 let nedeljno, kad ove godine imamo cak 2 aerodroma u severnom Egiptu sa cak 4 leta nedeljno.

Kada je JU pokrenula MUH Alen Foglar se podsmevao i pisao kako linija ne moze da uspe jer, Boze moj, niko iz Austrije i Nemacke ne leti tamo. Evo JU je dokazala suprotno!

@anon 10.54: ja nisam nikada napisao da neće uspijeti, ja sam se samo usudio napisati da tamo sa njemačkog govornog područja nitko ne leti! I? Mene osobno tamo ne bi dobili ni zabadava..

Ni mene

Super, no tamo Vas niko ni ne trazi. Severni Egipat je doziveo bum u Srbiji, te ovog leta ide i do 5 nedeljnih letova za tamo. To je prilican kapacitet za jednu Srbiju.

sve 5 – sve je stvar ukusa: obala od Alexandrije do gore spomenutog Rixosa je kompletno “zabetonirana” i to definitivno nije moj ukus! Ali očito da je cijena povoljna što u Srbiji zasigurno igra veliku ulogu. Svatko neka ide tamo gdje želi: postoji jedna sjajna njemačka izreka: volja čovjeka je njegovo kraljevstvo! Pa tko voli, nek izvoli..

Nije JU nego Odeon koji je to finansirao i koji to prodaje

Odeon (i druge agencije) ne bi to finansirali da traznja ne postoji. Oni svi rade za profit, ako ima potraznje oni ce zakupiti carter.

Za ljubitelje Tasosa ovo je divna vest. Kavala , mislim da je treci grad po velicini u Grckoj, takodje zuristicki zanimljiv, kao i cela regija u tom delu severoistocne Grcke. Bravo. Nadam se da je podatak tacan, jer je sjajna vest.

Podatak je tačan Big Blue radi čarter zbig Tasosa

Kavala je top destinacija! Tu je Amelofoi, kilometri neljepse pjescane plaze u Grckoj! Desetine carobnih mjesta za odmor prema Solonu. Dalje ka istoku je predivna stjenovita obala za pjesacenje i avanturu. Bravo JU!

Nije bravo ju nego bravo big blue. Nije to ideja Er Srbije već organizatora putovanja koji najmi avion kao što najmi autobus. Videćemo kako će ići. Tasos je porodično ostrvo i gosti tamo dolaze kolima. Pre nekoliko godina možda 15,16 leteo je atr jatov za kavalu pa dole na Krit pa beg. Nije se isplatilo. Bilo malo ljudi na letu. Dizao čarter jolly. Videćemo. Beograd – limenas preko Soluna je 820km u kilometar, preko banskog još bliže.
Aerodrom Kavala udaljen od keramotija 15ak kilometara pa trajekt, od Kavale oko pola sata vožnje.
Četvoročlanoj porodici se svakako ne isplati. Videćemo. Možda budu puni letovi. Ali sumnjam. Ne znam ni za koliko Big Blue prodaje kartu.

Bravo BigBlue. Porediti BG prije 15-16 godina i danas je isto kao kad bih Vam rekao da se prije u Sutomore islo Jugom a danas imate 5 dnevnih letova za Tivat.

Prvo, nemojte porediti babe I žabe, a drugo, tokom sezone imate više od 5 letova dnevno za Tivat iz Beograda.

Tačno tako!

Da li su ovo dve nove sezonske linije JU za koje će biti karte u prodaji na sajtu i poslovnicama?
Ili je grupa agencija ugovorila charter letove?

Lepo da ima sto više opcija iz Beograda za odlazak na odmor. Mislim da su već ranije organizovani carteri za Kavalu.
I fino da će biti nova destinacija u Egiptu

Karte za El Alamein i Kavalu ne mozete kupiti preko JU. Mozete jedino rezervisati paket aranzman uz hotel kod agencija.

Бизарно

Still no exotic charters to Zanzibar or Thailand, Sri Lanka.

Yes, it is pretty bad there are charters to the moon.

As far as I have heard, it is possible that there will be one or two more exotic destinations for the winter season. Initially, they considered Cuba, but now the first choice is Phuket in Thailand. There are certainly some plans, and it is possible that there will be other destinations as well. I know that Bali, Zanzibar, Cuba, India, Brasil and especially Thailand are popular. We will have answer soon.

Kuba se nije najavljivala kao carter linija, nego kao potencijalna redovna linija.

Nije istina. Odavno se vise ne pominje.

Nema te budale koja će da dogne čarter za Kubu, Tajland ili Maldive. To su gluposti i pusta mašta ljudi koji nemaju predstavu kako turizam radi i ko to finansira. JU nema nikakve veze sa tim

@anon 19.00 potpisujem!!

Fingers crossed 🤞

Mislim da je za Kavalu bilo čartera i ranijih godina

Јесте

Ne Alene, letova za Kavalu nije bilo nikada do sada. Ovo je prvi put da se uvode.

Не, Јат је имао спортске чартере

Mislim da nije. To bi trebalo da bude sezonska linija ATR-om. Blizu je.

Kavala nije sezonska linija nego sezonski carter. Leti se sa A319.

I meni se doima tako. Tasos je prepun turista iz Srbije svakog ljeta. Istina je da većinom dolaze svojim autima no na toliku brojku bi moralo biti moguće napuniti ATR 2-3 puta sedmično. To je 200 putnika u jednom smjeru.

Nije bilo nikada.

Molim vas prestanite da lupetate, jat je imao čarter 2007 i 2008 za jolly tours ATR -om Beograd -kavala-heraklion. Na kavalu sletalo 10-15 putnika. Molim vas.

Fino. Čak 10 novih linija ovog leta, ukupno 11 u 2025. godini!

Pozitivne promene se uvek cene više nego negativne. Uspeh za er-srb

Bilo je i mnogo slucajeva kad je bas sajt Aerodroma objavljivao vrlo tacne informacije. Iz tog razloga ja mislim da ce se ovo sigurno desiti.

Ту напомену нисте писали када је било речи о најавама из Загреба

Samo jedna mala ispravka. Nije Rupčić, nego Rupić.

Ima na mrezi destinacija u elevate katalogu oko 100te strane čini mi se

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!