U promatranom periodu (8-14.8.) najviše letova iz kontinentalnih aerodroma su imali:
- Zagreb: Croatia (196), Ryanair (78) i Lufthansa (19)
- Beograd: Air Serbia (430), Wizz Air (61), te Lufthansa i Air Montenegro (25)
- Osijek: samo Croatia (4)
- Ljubljana: Lufthansa (20), Trade Air (14) i Air France (13)
- Niš: Air Serbia (19), Wizz (12) i Ryanair (11)
- Morava: samo Air Serbia (6)
- Sarajevo: Wizz Air (43), Turkish (15), Anadolujet i Austrian (14)
- Tuzla: Wizz Air (38), Freebird (2)
- Banja Luka: Ryanair (15), Wizz Air (10) i Air Montenegro (3)
- Priština: MyWings (51), GP Aviation (48), easyJet i Eurowings (26)
- Podgorica: Air Montenegro (36), Wizz Air (22) i Air Serbia (21)
- Skopje: Wizz Air (89), Tuskish (26) i Austrian (14)
To znači da je sa kontinentalnih aerodroma najviše letova imala Air Serbia (451), Wizz Air (299), Croatia (200), Ryanair (120) i Turkish (115).
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Air Serbia
Nisu vam tacni brojevi. Recimo Air Serbia: 430 (Beograd) + 19 (Nis) + 6 (Morava) + 21 (Podgorica) = 476
Brojevi su točni. Ne možete istovremeno brojati liniju Beograd-Podgorica i u Beogradu i u Podgorici. Kao ni Niš-Beograd.
Po vama ne postoje letovi Air Serbia BNX BEG
Odakle vam to? Naravno da postoje.
Pa što niste naveli
Zato što sam na svim aerodromima pisao samo tri najveća prijevoznika. Air Serbia sa dva tjedna leta ne spada u tri najveća prijevoznika na Banja Luci.
INTERESANTAN TEKST O AERODROMU MOSTAR
PREUZEO SAM
Kabiri preuzima i mostarski aerodrom?
Ostaje vidjeti kako će se situacija razvijati u skorijoj budućnosti, te hoće li se informacije o zainteresiranosti Amira Grossa Kabirija za ‘ulazak’ u mostarski aerodrom pokazati točnima.
Group Amir Gross Kabiri zainteresiran je za ‘ulazak’ u posao sa mostarskom zračnom lukom, potvrđeno je Dnevnom listu iz, kako navode, nekoliko izvora. Nije tajna da se mostarski aerodrom već nekoliko godina nalazi u krizi. Još od početka pandemije korona virusa letova gotova da i nema, broj putnika je smiješan u odnosu na sve ostale zračne luke u BiH i regiji, a uprava tog mostarskog poduzeća ne uspijeva pokrenuti posao niti uz silni novac koji dobiva s više razina vlasti. Javnosti je poznato da je Kabiri već preuzeo nekadašnji mostarski Aluminij (odnosno osnovao je novi na ‘teritoriju’ ‘starog’), s kojim polako ide prema naprijed, a taj izraelski biznismen ulaže i u druge poslove u Hercegovini. Od otvaranja moderne galerije, do financiranja sportskih klubova, podrške pojedincima i organizacijama, a između ostalog prije samo par dana Kabiri je u Mostaru otvorio i Glavni ured Gospodarske komore Države Izrael u Bosni i Hercegovini. Podsjetimo, i ranije se spominjala mogućnost da se mostarska zračna luka ‘dadne’ u koncesiju, ali dosada se po tom pitanju ništa konkretno nije realiziralo. Gradonačelnik Mario Kordić je u svibnju ove godine govorio da je nemoguće pronaći koncesionara za aerodrom koji ima loš promet i aktivnost, te da je kompanija Eurowings upravo iz razloga slabe popunjenosti letova otkazala ‘posao’ s mostarskim aerodromom. Unatoč katastrofalnom poslovanju, Kordić je uvijek isticao da uprava mostarskog aerodroma radi dobro, čak što više znao je koristiti termin ‘najbolja uprava’. Ostaje vidjeti kako će se situacija razvijati u skorijoj budućnosti, te hoće li se informacije o zainteresiranosti Amira Grossa Kabirija za ‘ulazak’ u mostarski aerodrom pokazati točnima i hoće li to poduzeće prestati biti samo rupa bez dna. Riječ o ovome trebalo bi imati i mostarsko gradsko vijeće, s obzirom da je Grad Mostar većinski vlasnik kompanije, piše Dnevni.ba.
Daj bože da se to desi!
Bilo bi super. Privatnik će ipak naći način da aerodrom proradi
To svakako. Konačno taj aerodrom ima i te kako potencijala.