Croatia Airlines je odlučila smanjiti letove na slijedećim linijama:
- Zagreb-Bruxelles od 12.1. sa 11 na 8 letova tjedno (svaki dan po jedan, četvrtkom i petkom dva, subotom nema letova). Od 1.3. kompanija će ponovo letjeti 11 tjednih letova
- Zagreb-Copenhagen od 13.1. sa 7 na 6 letova (letova nema četvrtkom). Od 27.1. ponovo leti 7 tjednih letova.
- Zagreb-Dublin kompanije prestaje operirati od 3.2. Liniju će ponovo operirati tek 31.3. frekvencijom od 2 tjedna leta (četvrtak i nedjelja).
- Zagreb-Zurich od 11.1. sa 14 na 11 tjedno (svaki tjedan dva osim utorka, srijede i četvrtka). Od 1.3. linija se vraća sa operacijama 14 puta tjedno (svaki dan dva leta).
- Osijek-Minhen kompanija prestaje operirati 17.1. (letjela je ponedjeljkom i petkom)
No, kompanija je istovremeno povećala
- Zagreb-Dubrovnik sa 20 na 21 tjedni let (svaki dan po tri)
- Zagreb-London LHR sa 3 na 4 tjedna leta (ponedjeljak, srijeda, petak i subota)
- Zagreb-Minhen od 10.1. sa 6 na 13 tjednih letova (svaki dan po dva, osim subotom jedan), tjedan kasnije 11 tjednih letova (svaki dan dva osim utorak, četvrtak i nedjelja po jedan), posljednji tjedan u I. mjesecu 9 letova (svaki dan jedan osim srijede i subote dva), da bi tako operirao do 28.2. kada kreće sa operacijama 14 puta tjedno (svaki dan po dva leta) – mislio sam da se radi o pogrešci, no sada 7 dana prije prvog leta u rezervacijskom sustavu stoji 13 tjednih letova
Ovo znači da će sredinom I. mjeseca Croatia operirati samo 2 leta manje nego krajem XII. mjeseca, a u II. mjesecu 5 letova manje.
autor: Alen Šćuric, analtičar (Zagreb); foto: Croatia Airlines
Gde ce vise da rezu I na ovu bedu sto sada imaju
Ma imalo se i te kako gdje rezati.
– Zagreb-Paris sa 7 na 5 letova + AF 7 letova
– Zagreb-Frankfurt sa 21 na 14 letova + Lufthansa 10 letova
– Zagreb-London sa 4 na 3 leta
– Zagreb-Zurich sa 14 na 7 letova
– Zagreb-Split sa 22 na 19 letova (radnim danom 3, vikendom 2)
– Zagreb-Dubrovnik sa 20 na 19 letova (radnim danom 3, vikendom 2)
– Zagreb-Minhen 7 letova umjesto 9
– Split-Frankfurt sa 7 na 5 letova
– Split-Minhen sa 7 na 3 leta
– Split-Rim sa 7 na 5 letova
= to su 32 leta uz smanjenih 8 letova za Copenhagen, Bruxelles, Dublin iz Zagreba, i Osijek-Minhen
No, kao što rekoh da su smanjili 25 letova to bi bilo OK, ali samnjiti samo 2 leta je istinski nonsens.
Šta bi sa ona 2 dnevna leta za Sarajevo na kraju?
Nisu ih realizirali. Tako tipično za Croatiu. Najaviti letove, a onda se predomisliti. I toliko neodgovorno prema putnicima koji kupuju karte u dobroj vjeri da će se to realizirati.
Bio vam je članak o tome.
Bravo Croatia! Bas me interesira kolko bude Air Serbia imala razanja.
Iako ovo sa Croatiom je tipicno za njih. Inercija i kod pokretanja, ali i kod rezanja linija.
Da, niste u krivu, oni iz intercije ni ne pokreću nove linije, kasne za konkurencijom, pa sada kasne i sa rezanjima. Tako je bilo i na počeku Covida-19. Kad su svi prekinuli letove, oni su imali još 20 dnevnih polazaka.
Ne znam koliko je pametno da se sad ne smanjuje.
Nije pametno. Trebali su smanjiti bar 20% letova, dakle bar nekih 25-30 letova su trebali smanjiti. Najmanje 15% (18-20 letova).
Joj čekajte malo, ljudi se tek vratili sa zimskih praznika…
A da. Budi oni reagirali tamo negdje 15.2.