Aeroflot je lansirao novi meni u biznis klasi. Jela je razvio brend chef Aeromara Vladimir Sokolovsky uz učešće pobednika Sveruskog gastronomskog takmičenja “SU-Chef”. Najbolji ruski kuvari dobili su priliku da postanu koautori jela za Aeroflotovu haute cuisine.
Na kratkim letovima do tri sata i na letovima srednjeg trajanja od tri do šest sati sa polaskom iz Moskve, putnicima se nude 3 nova predjela: mlada govedina sous-vide sa karamelom od paprike, tonato sos i piletina Ju od kuvara Vadima Borisikina (Jekaterinburg); goveđe pečenje sa Tonato sosom, lešnicima i celerom od kuvara Vadima Gorbanjeva (Soči); blago soljeni losos sa kockicama manga, svežom čili papričicom, kriškom limete i grančicom silantra, sa mango sosom od šefa kuhinje Sergeja Galceva (Sankt Peterburg).
Kao glavno jelo biće služeni: file od bakalara, kriške karfiola sa uljem od tartufa, krem od karfiola i sos od đumbira od kuvara Khayyam Aminova (Krasnojarsk); goveđi obrazi u sopstvenom sosu sa pečenim slatkim krompirom, kremom i čipsom od kuvara Sergeja Galceva; Odrezak od brokolija sa medno susamovim sosom i indijskim orasima od kuhara Vadima Gorbanjeva.
Na dugim letovima koji traju preko šest sati, biće u ponudi sledeća topla jela: pileće palačinke sa umakom od vrganja i šparogama od sefa Vadima Gorbanjeva i sous-vide od žute šargarepe u vlastitom soku sa zelenim maslinovim uljem, semenkama bundeve s parmezanom i romeskim sosom od šefa Sergeja Galceva. Na dugim letovima na meniju će se pojaviti nove letnje supe: hladna supa na kefiru sa prepeličjim jajetom i iranska krem supa od graška sa škampima i začinskim biljem.
autor: Dejan Radojević, dopisnik (Moskva), foto: Aeroflot
Pošto su im problem kočnice na avionima zbog nemogućnosti dostave komponenti iz proizvodnog programa Erbas i Boing bojim se flambiranih ljudi.
Ajoj…. zločesto!
Sokolovski, ljudi, kakav Sokolovsky…
Gde votka ze te pijanice
No, no…
Votka je zestoko pice i ono se obicno objavljuje u vinskoj karti ili karti pica a ne u meniju. No da Vas ne razocaram ima i vodke i viskija i konjaka i raznih vina pa ko sta voli neka izvoli!.
Jasno
Ko bi rekao, egzoticni sastojci za kuvanje nisu pokriveni sankcijama!
🙂
85% svijeta nije uvelo nikakve sankcije protiv Rusije.
Ali ovih 15% su daleko najvaznije i najbogatije zemlje svijeta.
Ko određuje “važnost” države?! Hoćete reći da su jedna Hrvatska i Crna Gora važnije od Kine?!
Ako ćemo po bogatstvu gledati “važnost”, onda će jedna Saudijska Arabija biti role model svima nama. Jel to svijet u kome želite da živite?
Uostalom, zar nije Zapad stotinama godina krao to bogatstvo koje predstavljate kao bitno od tih 85% država?!
Važnost države određuje njen BDP i udio u svjetskoj trgovini, njena snaga, kreditna sposobnost, količina novaca kojom raspolaže, njena trgovinska razmjena…
Naravno da Hrvatska ili Crna Gora nije važnija od Kine. Pobogu pa tko tvrdi tako što?
Nisu najbogatije. Najbogatija zemlja na svetu je Kina. Indija takodje nije, a jako je bitna zemlja.
GDP (PPP) Kine je 33.014.998.000.000, dok SAD ima 26.584.599.000.000
Te zemlje svakako jesu najbogatije, poglavito kada ih stavite zajedno. One drmaju svijetom (uz Kinu), one postavljaju pravila igre, one imaju novac.
Da da, Hrvatska drma svetom. To je istina samo za SAD, Nemacku, Francusku i UK. One drmaju svetom, sve ostale drzave u Evropi su nebitne. Svetom drmaju i Kina i Indija, a ubrzano drma i Saudijska Arabija.
Zaboravljate na BRIKS, za koji su zapadni analiticari rekli da predstavlja ogromnu ekonomsku moc.
Hrvatska ne drma svijetom. Drma svijetom i Italija, Španjolska, Kanada, Australija, Japan…
BRIKS je daleko jaci od Italije, Spanije, Kanade, Australije, Japana, itd…
Kao grupacija da, individulano ne. Ali ta grupacija istinski ne funkcionira.
Sankcije će se osjetiti negdje drugdje.
Recimo u cijeni pomaka gumba na termostatu.
Bas nitko prosle zime nije pomicao termostat.
Neće ni ove! A znaš zašto? Jer ruski plin i dalje veselo ide preko Ukrajine za Europu i svi na njemu sjajno zaradjuju! Uključujući Ukrajinu, odnosno njeni oligarhi na čelu sa zelenim komedijašem!
Napokon da i gospon. Foglar kaže nešto razumno.
A da?